21 Mart 2012 Çarşamba

Faux, faux, faux!

Belirli bir mevsimde koca koca mantoları, parkaları, montları kutulara, bavullara doldurur dolabımızda cıvıl cıvıl yazlıklara yer açarız. Bunu ben de yapıyorum elbet ama kürkleri kaldırmaya kıyamıyorum!
Kürk dediğime bakılmasın, yanlış fikirlere kapılmasın kimse! Her zaman sadece faux yani imitasyon giymişimdir, bir omur de böyle devam eder. "Et yiyorsun da, kürk mu giymiyorsun" diyen küstah arkadaşlara da cevabim: "Et yemek için hayvanlara turlu turlu işkence etmiyorlar".. Kürk piyasasında yasanan iğrençlikleri düşünmek ve bir avuç kokoş hatunun zavallı bir hayvanin postuna bir servet döktüğünü bilmek bile midemi bulandırıyor.
Neyse, bu konuyu sabaha dek uzatabilirim çünkü oldukça tepkili olduğum bir konudur kürk.
Ama tüm bunlar, yumuşacık ceketleri, montları hatta atkıları sevemeyeceğim anlamına gelmez ki!
Faux fur aşkim Asos'un web sitesine girince depreşti, birbirinden güzel pofuduk pofuduk yavruların 50% indirimde olduğunu görünce ise tavan yaptı. Normal insanlar su anda mayo, bikini alışverişinde olduğu için kışlıkların komik rakamlara satıldığı günlerdeyiz. Ayrıca Los Angeles'ta geceler, alev alev yanan yaz günlerinin aksine her daim soğuk. Bu kürk ceketler hem totomuzu sıcak tutar, hem de gece kıyafetinden tutup ta, kot pantolon ve t-shirt kadar basit bir kıyafetin de üstüne gayet hoş durur, hem de tilki, tavsan, vizon, rakun ve hatta kedi, kopek (!) gibi sevimli dostlara da bir hayat bahsetmiş olabilirsiniz gerçeğini almayarak.

Its is almost time to put away your coats, jackets and all the other winter goodies to make space for the airy summer pieces in the closet. I go through the process of packing away the winter coats every year but I can never put away my fur things. When I say fur, don't get the wrong ideaa. I've always wore faux and it will be this way for the rest of my life. Some of my arrogant friends say "You eat meat, so why won't you wear fur?". The answer is; the animals we eat are not exposed to the cruel treatment and final torture such as electrocution, neck breaking and skining alive. Greasy lil rich ladies of 90210, with the fortune you are throwing out there to have a dead animal over your shoulders just to prove your class in this non-sense society, you disgust me! Yeah.. I can go on forever with this topic because I hold it very close to heart. But let's move on.
I may be against fur but that cant stop me from my obsession with the fluffy, plush things. My love for faux fur became uncontrollable once again when I went on Asos.com and saw the insanely slashed prices. The normal people are now shopping for bikinis but for me the fur is seasonless. In Los Angeles, even the summer evenings are very cold despite the scorching sun of the day. The fur jackets will keep our bums warm in the evenings and they can compliment anything from evening wear to a simple pair of jeans and a T. Plus, by not buying real fur, maybe you are now helping the life of a mink, racoon, rabbit, fox and even a cat and a dog somewhere in the world. Go Faux!

2 yorum:

 1. faux fur'e her zaman evet. gercek kurke ise asla. :) kesinlikle bu konuda ayni fikirdeyiz. :)

  http://the-lizard-queen.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Umarim bizim gibi dusunenler cogalir ve yavas yavas gercek kurk tarih olur. Sevgiler..

   Sil